Samobor (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Samobor
Popullsia
 • Gjithsej15.934

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 15934 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 15867 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 15147 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.42%[2].

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Samobor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb