Save Our Souls është bend post-hardcore/emo nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Grupi është themeluar në vitin 2003 nën emrin e Chiba-Ken, dhe i frymëzuar nga Prefektura Chiba.[2] Save Our Souls përbëhet nga pesë persona: George William, Elias Tannous, Jason D'Amelio, Julian Petrow dhe Graham Goetz. Ndërsa viteve tjera ose vitin 2006 në albumin e parë që quhej Are We Innocent ? me vet emrin e bendit u shitën në shumë se 7.000 kopje.[3] Grupi ka luajtur koncerte me Iron Maiden, Kittie, Glassjaw, God Forbid, Powerman 5000, Ill Niño, 40 Below Summer, Black Market Hero nga vjeshtë në hiri dhe Cartel[1]. Save Our Souls jonë luajti disa udhëtime të vogla koncert gjithë Shtetet e Bashkuara, të cilat grupi vetë-financohen. Singer George William gjithashtu punon si një aktor, regjisor dhe kameraman.[4][5]

Save Our Souls
Origjina Los Angeles, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
ZhanretPost-hardcore
Emocore
Hard rock
Post-grunge
Screamo
Alternative rock
Vitet aktik2003
Antar/ëtGeorge William
Julian Petrow
Jason D'Amelio
Pete Griffin
Anëtarët e kaluarJulian Ken
Dan Casper
Eddie Delgado
Joshua Brain Jaffe
Justin D'Amelio
Elias Tannous
Graham Goetz
WebsiteSave Our Souls

Diskografi Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Referime Redakto

  1. ^ a b "Chiba-Ken Gotham Records". Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2011. Marrë më 1 gusht 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Chiba-Ken PureVolume". Arkivuar nga origjinali më 22 qershor 2011. Marrë më 1 gusht 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ http://www.famecast.com/backstage/artist.php?artist_id=16651&PHPSESSID=5fc47be96522e32864945fbcc63a1258 Arkivuar 8 dhjetor 2009 tek Wayback Machine Chiba-Ken Famecast
  4. ^ George William Internet Movie Database
  5. ^ http://www.talentjug.com/profile/George_William/resume/download Arkivuar 16 korrik 2011 tek Wayback Machine Info George William