Scarlat Gjika ishte një anëtar i Familjes Gjika. Ai ishte Princ i Moldavisë dhe i Vllahisë.

Scarlat Gjika.

Ku ishte me origjin Shqiptare.

Burimi i të dhënaveRedakto

[1]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 16 dhjetor 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)