Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Schouwen-Duiveland (kthjellim).


Schouwen-Duiveland është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 488.94 km² dhe popullsi 34206 banorë[1]. Zierikzee është kryeqendra e komunës.

Schouwen-Duiveland
—  komuna  —
stema_figuraSchouwen-Duiveland vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Zierikzee
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°39′55″V 3°53′03″L / 51.6652778°V 3.8841667°L / 51.6652778; 3.8841667 (Schouwen-Duiveland)Koordinatat: 51°39′55″V 3°53′03″L / 51.6652778°V 3.8841667°L / 51.6652778; 3.8841667 (Schouwen-Duiveland)
Sipërfaqja 488,94 km2
Popullsia 34.206 banorë 2011
Dendësia 69,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0111
Kodi Postar 4300-4329
Kodi statistikor 1676
Schouwen-Duiveland – harta_foto
www.schouwen-duiveland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda