Seljord është një komunëqarkun Telemark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 715 km² dhe popullsi 2899 banorë[1].

Seljord
Seljord-telemark-norway.jpg
Stema zyrtare e Seljord
Popullsia
 • Gjithsej2.899
Faqja zyrtarewww.seljord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Seljord – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto