Disambig.svg Shih: Shëngjergji (kthjellim).

Shëngjergj ose Shën Gjergj[1] (greqisht: Άγιος Γεώργιος/Áyios Yeóryios) është fshat në qarkun i Mesinisë, Greqi.

Shëngjergj
Άγιος Γεώργιος
Fshat
Vendndodhja
Shëngjergj is located in Greqia
Shëngjergj
Shëngjergj
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Mesini
Komuna Trifili
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 18′ 42″ Veri

21° 50′ 47″ Lindje

Popullsia 131 banorë (2011)

Lidhje të jashtmeRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 40.