Shoko Mikami

futbolliste japoneze

Shoko Mikami (三上 尚子 Mikami Shōko?, lindur më 8 Janar 1981) është një ish-futbolliste japoneze.

Shoko Mikami
Të dhënat personale
Emri i plotëShoko Mikami
Data e lindjes (1981-01-08) 8 Janar, 1981 (39 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1998Nikko Securities Dream Ladies
1999–2001Tasaki Perule FC
2002–2003JEF United Ichihara
2007–2009JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
1999Japonia3(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1999 3 2
Gjithsej 3 2

ReferimetRedakto