Shpëtim Zani aktor shqiptar, i njohur për rolin e Colit në filmin “Debatik”. Në vitin 1960 regjisori i mirënjohur Hysen Hakani e përzgjodhi atë për rolin kryesor në filmin “Debatik” (1961), një djalë i shkathët, që binte në sy për lojën e bukur, krejt natyrshëm, dhe që fitoi admirimin dhe dashurinë e publikut për vite e vite me radhë. U nda nga jeta më 22 gusht 2019. [1] [2]


Referime Redakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 15 tetor 2020. Marrë më 13 tetor 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 13 tetor 2020. Marrë më 13 tetor 2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)