Siri Çarçani ishte Kryeprokuror i Përgjithshëm i Shqipërisë në vitet 1950 dhe u mor me padinë kundër "bandës" së Hamit Matjanit si dhe atë të Zenel Shehut.[1]

Siri Çarçani ne nje foto te viteve 1950

Referime Redakto

  1. ^ Agjensia e Lajmeve Sot News (15 korrik 2017). "Arkivat e CIA, zbardhet padia e Kryeprokurorit Siri Çarçani për bandën e Zenel Shehut, diversantët u stërvitën nga amerikanët në Gjermani, Greqi dhe Itali për të rrëzuar sistemin komunist". Marrë më 2 nëntor 2017. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)