Slivovë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Micsokol.

Slivovë
Micsokol
Fshat
Vendndodhja
Slivovë is located in Kosova
Slivovë
Slivovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 32″ Veri

21° 5′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto