Dallime mes rishikimeve të "Luke Perry"

8 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Luke Perry është aktori amerikan i lindur në v. 1966 në Ohio. Karierrën e tij e filloi në serialin televiziv të parë në të gjithë botën Beverly HIlls 90210 si Dylan McKay, ...)
 
No edit summary
[[Luke Perry]] është aktori amerikan i lindur në v. 1966 në Ohio. Karierrën e tij e filloi në serialin televiziv të parë në të gjithë botën [[Beverly HIlls 90210]] si Dylan McKay, ku luajti në vitet 1990-95 dhe më pas në vitet 1998-2000. Gjithashtu, ka luajtur në filmat: bafi, vrasësja e vampirëve, Will & grace, stuhia, Jonny Bravo etj.
Anonymous user