Dallime mes rishikimeve të "Diskutim:Shqipëria"

(Tani Kryeministri i Shqiperise eshte Edi Rama.)
Tani, Kryeministri i Shqiperise eshte [[Edi Rama]].
[[Përdoruesi:Stefan Kohl|Stefan Kohl]] ([[Përdoruesi diskutim:Stefan Kohl|diskutimet]]) 15 shtator 2013 11:28 (CEST)
 
== Historia e bashkimit evropian ==
 
Ashtu si disa prej popujve te tjere te gadishullit ballkanik , edhe populli yne deshiron qe , ne te ardhmen e afert , S hqiperia te jete antare e BE ndoshta per tu realizuar kjo deshire do te duhet te kalojne shume vite , por ne dikur do te jemi padyshim qytetare te EVROPES SE BASHKUAR . Prandaj eshte shume e rendesishme cilat jane fazat kryesore te integrimit te vendeve ne kete oraganizim ndershteteror , si dhe cilat jane vecorite shoqerore , ekonomike , politike , kulturore etj.., te para keto ne kenveshtrim gjeografiko - historik
Anonymous user