Ndryshimi mes inspektimeve të "Dollari"

56 bytes added ,  6 vjet më parë
v
v
| [[Belizeja]] || [[Dollari i Belizesë]] || BZ$ || BZD
|-
| [[Ekuadori]] || [[Dollari i Shteteve të Bashkuara]] || $ || USD
|-
| [[Fixhi]] || [[Dollari fixhijan]] || FJ$ || FJD
|-
| [[Gujana]] || [[Dollari gujanez]] || $ dhe G$ || GYD
| [[Zimbabveja]] || [[Dollari i Shteteve të Bashkuara]] || $ || USD
|}
 
== Dollari zimbabvejan ==
Dollari zimbabvejan ka qenë monedha e Zimbabvesë nga viti 1980 deri më 12 prill 2009.Kjo monedhë ka pasur shumë hiperinflacion duke e bërë monedhën më të vogël në botë nga vlera.Dollari i Zimbabvesë ka pasur një monedhë shumë të madhe në vlerë, kartëmonedhën 100 trilion dollarëshe!