Dallime mes rishikimeve të "Komisioni Evropian"

ska përmbledhje të redaktimeve
Komisionerët nuk kanë të drejtë të marrin instrukcione nga shtetet anëtare dhe duhet të mbrojnë të drejtat e të gjithë qytetarëve të BE-së.
 
Komisioni drejtohet nga [[Presidenti i Komisionit Evropian|Presidenti i zgjedhur i Komisionit]] (për momentin ky është [[José Manuel Durão Barroso]]). Zyra qendrore e Komisionit gjendet në [[Bruksel]] dhe gjuhët që përdoren janë [[gjuha angleze|anglishtja]], [[gjuha frenge|frengjishtja]] dhe [[gjuha gjermane|gjermanishtja]].
 
 
Anonymous user