Dallime mes rishikimeve të "The Rescuers"

24 bytes added ,  7 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
'''The Rescuers''' është një [[film]] i [[animuar]] [[amerikan]] i vitit {{F|1977}} nga regjisori [[Wolfgang Reitherman]], [[John Lounsbery]], dhe [[Art Stevens]]. Filmi u lëshua nga studio e [[The Walt Disney Company|Disney]] dhe u shfaq për herë të parë në [[SHBA]] më [[22 qershor]] [[1977]]. Një vazhdim i filmit, ''[[The Rescuers Down Under]]'' u shfaq ne {{F|1990}}.
 
== Shiko dhe ==
* [[The Rescuers Down Under]] (1990)
 
== Lidhje të jashtme ==