Dallime mes rishikimeve të "Zemër kremi me djathë"

krem
v (Fix)
(krem)
Në një enë të gjërë përzjeni gjatë [[djathi]]n me një lugë druri, shtoni gjizën e thërrmuar, [[krem]] [[qumësht]]in dhe punojeni përgatesën derisa të përftohet një krem i fryrë e i lehtë. Hidheni atë në një formë në trajtë [[Zëmër|zemre]] dhe mbajeni në [[Frigoriferi|frigorifer]] për të pakttën 8 orë. Pastroni lani e thani luleshtrydhet dhe vendosini në pjesën e poshtme të frigoriferit. Në momentin e servirjes përmbyseni formën në një pjatë dhe zbukurojeni me luleshtrydhet e vendosura bukur në rend rreth e rrotull dhe mbi sipërfaqe. Spërkateni me [[sheqer]] pudër dhe servireni.
 
Për 4 persona duhen :
112

edits