Dallime mes rishikimeve të "Ibrahim Kodra"

Ibrahim Kodra ka lënë pas rreth 6 mijë vepra, të shpërndara nga muze privatë, koleksionistë dhe vetėm 2 mijë prej tyre janë të regjistruara dhe të dokumentuara:
 
* [[Vatikan Muzetë]], Vatikan
* [[Dhoma e Deputetëve (Itali)]], parlamenti italian, Itali
* Muzeu Kodra, [[Lugano]], zvicerane
* [[Kosova Galeria Kombëtare e Arteve]], [[Prishtinë]], Shqipëria
* Muzeu Kodra, Milano, ItalyItali
* Art Gallery nga [[bazilike Santuario di Santa Maria de Finibus terrae]], [[Santa Maria di Leuca]], Itali
* Art Gallery mbledhja e [[Metropolitan qytetin e Milanos]] (Provincia di Milano), Itali