Ndryshimi mes inspektimeve të "Pagëzimi"

1 byte added ,  4 vjet më parë
== Anabaptistët dhe baptistët ==
Reformuesit [[Anabaptistët|anabaptistë]] këmbëngulin në pagëzimin e të rriturve pas rrëfimit të besimit; [[Baptistët]] e sotëm dhe [[Dishepujt e Krishtit]] ushtrojnë po ashtu pagëzimin e të rriturve.
 
== Shiko edhe ==
* [[Krishterimi]]
Anonymous user