Ndryshimi mes inspektimeve të "Federata Polake e Futbollit"

ska përmbledhje të redaktimeve
rezerv = -|
}}
'''Polski Związek Piłki Nożnej''' (Federata Polake e Futbollit) ose shkurt PZPN është themeluar më [[1919]]. Në federaten ndërkombëtare të futbollit [[FIFA]] është antarsuar më [[1923]] ndërsa në Unionin e Federatave Evropiane [[UEFA]] më [[1955]]. Kryetar aktual i PZPN është [[MichałAndrzej ListkiewiczRusko]] dhe kombtaren e Polake e udhëheqë traineri [[Leo Beenhakker]].
 
==Pak Histori==
Anonymous user