Ndryshimi mes inspektimeve të "Ushqimi"

134 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Përdoren në sallata, çarçaf të mishit (marinadë), senf, konservë peshku, margarinë, limonadë, marmelata etj. Këto nuk janë të domosdoshme nëse produktet shfrytëzohen të freskëta. Përparësia e këtyre produkteve është që janë më të qëndrueshme dhe më këtë kanë kohë më të gjatë të shfrytëzimit . Por kjo duhej të përdorej vetëm në raste të mungesës së metodave tjera më të shëndetshme të konservimi.
 
Vini Re! për alergjikët:oo Eene 200alergjik derite Eisha 213ata janëpiqka thartësirao mfal benzolitpizza dhepsh kripëranechati (benzonate)han mutin tyree safetit nisa te bardhes kurse erjoni te kalit ose pupit necha na ka qa topat i kom kuajt kshu i kom ashtu ni bole ngjoj ka piliqi mutit bith kaku, këto mund të shkaktojë alergji. Përdoren në majoneze, sallatë dhe konserva të pemëve dhe të perimeve. Dyoksidi i sulfateve dhe lidhjeve tjera kimike të tij (E 220 deri 228, Sulfite) tek njerëzit e ndjeshëm mund të shkaktojnë turbullime, dhembje koke dhe jashtë qitje. Njerëzit me astmë mund të marrin sulme ngufateshe. Është e mundshme që dyoksidet e sulfurit të nxisin substanca shkaktare të kancerit. Kjo substancë gjendet zakonisht te frutat e thara, te bimët e thara, te produkte të patates, te marmelatat te verërat dhe te birrat. Produkti E 235 i quajtur Natamyzin përdoret për të rregulluar bakteret e djathit të ngurtë, kjo substancë shkakton reaksione alergjike.
 
===Antioksidante (E 300-330)===
Anonymous user