Ndryshimi mes inspektimeve të "Ideologjia"

5 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
1-FJALA-Ideologji politike:-> Sistem koherent idesh qe jep bazen per veprimin politik te organizuar , me qellim ruajtjen , ndryshimin , ose permbysjen e sistemit eksiztues te marredhenieve te pushtetit.
 
TE GJITHA IDOLOGJITE:
 
(a)Pershkruajne sistemin ekzistues,
(b)Modelojne te ardhmen e deshiruar,
(c)Tregojne si mund dhe si duhet te behen ndryshimi politik.
 
{{cung}}
Anonymous user