Ndryshimi mes inspektimeve të "Evropa Qendrore"

21 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
U kthye versioni 1650061 i bërë nga Antonyahu (diskutimet)
v (U kthye versioni 1650061 i bërë nga Antonyahu (diskutimet))
Zakonisht konsiderohet se Evropës së Mesme i takojnë [[Gjermania]], [[Polonia]], [[Çekia]], [[Sllovakia]], [[Zvicra]], [[Austria]], [[Hungaria]], [[Estonia]],[[Lituania]],[[Letonia]],[[Sllovenia]]
== Pozita gjeografike ==
[[Skeda:Time zones of Europe (Crimea disputed).svg‎svg|parapamje|djathtas|300px| Zonat kohore në Evropë]]
Ka pozitë shumë të mirë gjeografike sepse është urë lidhëse mes Evropës Perëndimore, Evropes Jugore dhe Evropes Lindore.