Dallime mes rishikimeve të "Barbi: Raperonzola"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: {{Infobox Film | emri = Barbi Raperonzola | figura = Barbie as Rapunzel DVD.jpg | viti = 2002 | regjisori = Owen Hurley | producenti...)
 
No edit summary
| producenti = Jesyca C. Durchin <br> Jennifer Twiner McCarron
| autori = Elana Lesser <br> Cliff Ruby
| aktori = [[Kelly Sheridan]] <br> Cree Summer <br> Chantal Strand <br> [[Anjelica Huston]]
| muzika = Arnie Roth
| kinematografia = Walter P. Martishius
| gjuha = [[Gjuha angleze|Anglisht]]
| vlerësimi = 6.2/10 <small>(IMDb)</small>
| I_parapritur_nga = [[Barbi dhe Arrëthyesi]]
| I_ndjekur_nga = [[Barbi e Liqenit të Mjellmave]]
| webfaqja = http://www.barbie.com/en-us
| imdb_id = 0313255
 
==Zërat në origjinal==
* [[Kelly Sheridan]] – Barbie / Rapunzel<ref>{{cite web|title=Barbie as Rapunzel Cast|url=http://www.whosdatedwho.com/tpx_696098/barbie-as-rapunzel/cast|publisher=Who's Dated Who|accessdate=21 January 2013}}</ref>
* Chantal Strand – Kelly / Katrina
* [[Anjelica Huston]] – Gothel
80

edits