Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja Socialiste për Integrim"

ska përmbledhje të redaktimeve
|website = [http://www.lsi.al/ http://www.lsi.al/]
}}
'''Lëvizja Socialiste për Integrim''' (shurtesa politike '''LSI''') është parti politike në [[Shqipëri]]. Emri i plotë i partisë është Lëvizja Socialiste për Integrim dhe inicialet e saj janë LSI, të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Kjo parti u krijua në vitin 2004. Kryetar LSI-së që nga themelimi ishte [[Ilir Meta]] por me zgjedhjen e këtij të fundit si [[PresidentPresidenti i Republikës]] në krye të partisë u zgjodh [[Petrit Vasili]]
 
== Elementet dalluese ==
Anonymous user