Dallime mes rishikimeve të "Magna Carta"

7 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
 
[[Skeda:Magna_Carta_(British_Library_Cotton_MS_Augustus_II.106).jpg|thumb|400px|'''Magna charta libertatum''']]]
'''Karta e MagnësMadhe e Lirive''' (apo Magna Charta) është pa dyshim një nga dokumentet më të mira, të njohura në Historinë e politikës.
 
Ajo është firmosur dhe vulosur nga Mbreti Anglez Xhon më 15 Qershor 1215.{{Cn|Këtu nevoitet citim}}
Anonymous user