Dallime mes rishikimeve të "Shahin Kolonja"

632 bytes removed ,  2 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 31.44.78.152) dhe riktheu rishikimin 1924056 nga GrepfrutAroma: beje mire
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 31.44.78.152) dhe riktheu rishikimin 1924056 nga GrepfrutAroma: beje mire)
{{Infobox person
| name = Shahin Teki Kolonja
| image = Shahin_Kolonja.jpg
| alt =
| caption =
| birth_name = Shahin Teki Ypi
| birth_date = 1865
| birth_place = [[Starje]], [[Ottoman Empire]]
| death_date = 1919
| death_place = [[Istambul]], [[Ottoman Empire]]
| nationality =
| other_names = Şahin Teki Kolonya<br>Shahin Bey Kolonja
| occupation = Politician, civil servant, publisher
| known_for = [[Drita (magazine)|''Drita'' magazine]]<br>[[Congress of Monastir]]
}}
'''Shahin Kolonja''' (1865-1919), ({{lang-tr|Şahin Teki Kolonya}}) was an [[Albanians|Albanian]] journalist and politician.
'''Shahin Teki [[Beu|bej]] Ypi''' i njohur më së shumti si '''Shahin Kolonja''' ([[Starje]], 1865/1867 - [[Stambolli|Stamboll]], 1919) ka qenë nëpunës i administratës të Perandorisë Osmane, deputet në Mexhlisin osman si dhe veprimtar i lëvizjes kombëtare shqiptare.
 
3.800

edits