Ndryshimi mes inspektimeve të "Sterlitamaku"

22 bytes added ,  8 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|Kryetari i Bashkisë = Vlladimir Ivanoviç Kulikov
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse = [[Rusia e bashkuarBashkuar]]
|WebFaqja = http://sterlitamakadm.ru/
|E-Posta =
|gjatësia =
}}
'''Sterlitamaku''' ({{lang-ru|Стерлитама́к}}, lexo ''Sterlitamak''; bashkirisht: ''Стәрлетамаҡ'', lexo ''Starletamak'') është një qytet në [[Bashkortostani|Republikën e Bashkortostanit]], [[Rusi]]. Popullsia e qytetit është 278127 banorë. Ky është qendër e madhe e industrisë kimike dhe inxhinierisë.
==Historia==