Ndryshimi mes inspektimeve të "Engjell Berisha (sipermarres)"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (delete)
{{delete|Cross-wiki spam}}
{{Infobox muzikant|bgcolour=orange|emri=Engjell Berisha|foto=Engjellberisha1Engjellid.jpg|emri i vërtetë=Engjëll Berisha|pseudonim=Engjiz|lindja=12 Shtator [[Ferizaj]] [[Kosovë]]|prejardhja={{flagicon|Kosovo}} Kosovo {{flagicon|United States}} Shtete e Bashkuara|profesioni={{hlist|Sipermarres|Artist|Producent}}|zhanri={{hlist|Lo-Fi|Hip hop|R&B}}|label=BlueEcom Digital|vite aktiv=2010 - I Pranishëm|instrument={{hlist|[[Vokal]]|[[Piano]]|[[Kitare]]}}|titulli=Engjell Berisha ne 2019 "Stamboll Turki"}}
 
'''Engjell Berisha (lindi më 12 Shtator)''' është një sipërmarrës dhe investitor, producent, dhe themelues i disa brendeve botrore. Ai lindi në [[Ferizaj]], [[Kosova|Kosovë]] Ai e filloi karrierën e tij që në moshën dhjetevjeç. Me kompaninë e tij të marketingut BlueEcom, ajo ka rritur komunitetet udhëheqëse të industrisë nëpër pikat kryesore të pasionit të konsumatorit. Ai u ngrit në njohje në vendet [[Gjuha shqipe|shqipfolëse]], pas publikimit të dy remix të tij të para.<ref>{{Cite web|url=https://www.teksteshqip.com/engjell-berisha|title=Biografia - Engjell Berisha|language=Shqip}}</ref><ref>{{Cite web|url=https://www.disruptmagazine.com/3-self-motivation-tips-for-artists-producer-and-djs-with-engjell-berisha/|title=3 Self Motivation Tips for Artists, Producer, and DJ’s – with Engjell Berisha|language=English}}</ref><ref>{{Cite web|title=Engjell Berisha - Biografia|url=https://www.teksteshqip.com/engjell-berisha|last=|first=|date=|website=www.teksteshqip.com|language=Albanian|url-status=live|archive-url=|archive-date=|access-date=2020-04-30}}</ref><ref>{{Cite web|title=Njihuni me milionerin 15-vjeçar nga Kosova|url=https://www.alsat-m.tv/njihuni-me-milionerin-15-vjecar-nga-kosova/|last=|first=|date=2019-05-08|website=ALSAT-M|language=sq|url-status=live|archive-url=|archive-date=}}</ref><ref>{{Cite web|title=A Business Talk With Industry Leader Engjell Berisha On Dropshipping and Ecommerce – DATA SOURCE HUB|url=https://www.datasourcehub.com/a-business-talk-with-industry-leader-engjell-berisha-on-dropshipping-and-ecommerce/|date=|website=|language=en-US|url-status=live|archive-url=|archive-date=|access-date=2020-04-30}}</ref><ref>{{Cite web|title=Njihuni me 15 vjeçarin nga Kosova i cili u bë milioner nga interneti|url=https://insajderi.com/njihuni-me-15-vjecarin-nga-kosova-i-cili-u-be-milioner-nga-interneti/|date=2019-05-08|website=Gazeta Online INSAJDERI|language=en|access-date=2020-04-30}}</ref><ref>{{Cite web|title=Music producer Engjell Berisha shares how he overcame obstacles and manages a successful day.|url=https://www.disruptmagazine.com/music-producer-engjell-berisha-shares-how-he-overcame-obstacles-and-manages-a-successful-day/|date=2020-04-30|website=Disrupt Magazine & Podcast|language=en-US|url-status=live|archive-url=|archive-date=|access-date=2020-04-30}}</ref><ref>{{Cite web|url=https://orainfo.net/rrefehet-kosovari-15-vjecari-qe-u-be-milioner-nga-interneti/|title=Rrëfehet kosovari 15 vjeçari që u bë milioner nga interneti|language=Anglishte}}</ref>
Anonymous user