Dallime mes rishikimeve të "Majlinda Bregu"

26 bytes removed ,  3 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
Iniciativa personale lidhur me Integrimin Europian dhe te Drejtat e Njeriut (7 Akte ligjore)
 
Në janar 2015 Majlinda Bregu i propozon komisionit të ligjeve ndryshime në Kodin Civil, të cilat do të detyronin administruesit e mediave dhe faqeve online që të fshijne komentet e vizitorëve me arsyetimin se ato mund të jenë fyese ndaj "dinjitetit, personalitetit dhe imazhit të një gruaje".<ref>[http://www.oranews.tv/vendi/ndryshime-ne-kodin-civil-bregu-mediat-online-te-fshijne-komentet-denigruese-per-femrat/ |language=al|Bregu: Mediat online të fshijnë komentet denigruese për femrat] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20161024093727/http://www.oranews.tv/vendi/ndryshime-ne-kodin-civil-bregu-mediat-online-te-fshijne-komentet-denigruese-per-femrat/ |date=24 tetor 2016 |}}, ''ORA News'', 22 janar 2015</ref> Në prill 2015 propozimet u diskutuan në komisionin e ligjeve. Projektligji i detyron të gjithë administratorët e mediave apo hapësirave shoqërore në rrjet që të mos botojnë çdo koment që mund të konsiderohet si denigrues apo fyes ndaj personave të tjerë.<ref>[http://botasot.info/shqiperia/388631/ligji-ne-parlamentin-shqiptar-komentet-fyese-ne-internet-do-te-fshihen/|language=al| Ligji në Parlamentin shqiptar: Komentet fyese në internet do të fshihen], ''Bota Sot'', 2 prill 2015
</ref>
 
33

edits