Dallime mes rishikimeve të "Motorola"

12 bytes removed ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
{{joref|20 Janar 2009}}
 
'''Motorola''' eshte nje kompani e madhe elektronike Amerikane.Motorola prodhon mikroprocesor telefone celular,si dhe shume komponente te tjere elektronike te cilet perdoren ne shume fusha te elektronikes,si dioda qarqe te integruar etj.
 
Qendra eshte ne Cikago.
30

edits