Dallime mes rishikimeve të "Lazër Mjeda"

51 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: Lazër Mjeda, klerik patriot, poet, ish-themelues i shoqërisë kulturore "Agimi", nëpërmjet së cilës punoi për gjuhën shqipe dhe për hapjen e shkollave të para shqipe, duke ndih…)
 
No edit summary
Lazër Mjeda, klerik patriot, poet, ish-themelues i shoqërisë kulturore "Agimi", nëpërmjet së cilës punoi për gjuhën shqipe dhe për hapjen e shkollave të para shqipe, duke ndihmuar ndërkohë edhe për botimin e teksteve mësimore. u nda nga jeta më 6 mars 1935.
 
 
 
 
 
 
 
{{cung}}
[[Category:Biografi shqiptarësh]]
Anonymous user