Dallime mes rishikimeve të "Italo Svevo"

307 bytes removed ,  16 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
[[Image:Svevo.jpg|thumb|right|Italo Svevo]]
{{Infobox_Biography |
subject_name=Aron Ettore Schmitz (Italo Svevo) |
image_name=Italo Svevo.jpg |
image_caption=Italian writer and businessman |
date_of_birth=[[19 December]] [[1861]] |
place_of_birth=[[Trieste]], [[Austria]] |
dead=dead |
date_of_death=[[13 September]] [[1928]] |
place_of_death=[[Motta di Livenza]], [[Italy]]
}}
 
'''Italo Svevo''' [[pseudonim]] i '''Aron Hector Schmitz''' ka lindur më [[19 Dhjetor]] [[1861]] në [[Trieste]]; dhe ka vdekur më 13 [[Shtator]] [[1928]] në [[Motta di Livenza]], [[Itali]]. Ishte shkrimtar i shquar italian.
 
49

edits