Dallime mes rishikimeve të "Maqedonët e sotëm"

ska përmbledhje të redaktimeve
v
'''Sllavo-Maqedonët''' ('''Македонци''' apo '''Славомакедонци''') janë një kombësi në [[Ballkani|Ballkanit]]. Flasin [[gjuha Sllavo-Maqedone]] dhe janë pjesë e [[Kisha Ortodoxe Maqedone|Kishës Ortodokse Maqedone]]. Rrojnë në [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]. Popullata e tyre është afërsisht 1.7 milion - 2 milion.
 
[[bg:Македонци]]
209

edits