Ndryshimi mes inspektimeve të "Nata e dymbëdhjetë"

119 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Ngjarja zhvillohet ne brigjet e mbreterise ilire..Vjola protagonistja kryesore e gjen veten e saj ketu pasi ishte duke lundruar e anija e saj ishte mbytur dhe shtrengata e kishe hedhur ne keto ane.Ajo shtiret si djale dhe pastaj duka Orinsi te cilin ajo e dashuronte fshehurazi i kerkon asaj te behej ndermjetesues mes tij dhe te se bukures Olivia...
{{për përmirësim}}
 
[[Figura:Nata_e_12.jpg|right|200px|thumb|Nata_e_12]]
 
"'''NATA E DYMBEDHJETE'''"
 
''William Shakespeare''
 
Eshtë dhënë premier në teatrin "[[DODONA]]" në vitin 2004,ështe fituese e tri qmimeve në festivalin ndërkombëtar "[[SKENA UP]]",edicionin e dytë 2004.
 
Regjia:[[Kastriot Saqipi]]
 
Luajnë:
[[Vlora Nikçi]],
[[Labinot Lajçi]],
[[Edona Reshitaj]],
[[Hazir Haziri]],
[[Arzana Alaj]],
[[Ilir Muharremi]] etj.
 
 
[[Category:Teatro]]
Anonymous user