Sraçinec

komunë në Kroaci
(Përcjellë nga Sračinec)

Sračinec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Sračinec
Population
 • Total3.904

DemografiaRedakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3904 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3891 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3725 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.33%[2].

Projekte të tjeraRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Varaždin