Starigrad (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Koprivnica-KriževciKroaci.

Starigrad
Popullsia
 • Gjithsej2.445

Demografia Redakto

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2445 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2392 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 1573 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 2.22%[2].

Projekte të tjera Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 27 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Koprivnica-Križevci