Steigen është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1007 km² dhe popullsi 2863 banorë[1].

Steigen
Steigen breivikamotbrattfjorden.jpg
Stema zyrtare e Steigen
Popullsia
 • Gjithsej2.863
Faqja zyrtarewww.steigen.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Steigen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto