Stol pune është një mobilje e thjeshtë për t'u ulur pa mbështetëse.

Melkschemel
Hocker. Design: Alvar Aalto

Shih edheRedakto

WeblinksRedakto

  •   Commons: Stools – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale