Strati Mirivili

shkrimtar grek


Strati Myrivili (greqisht: Στρατής Μυριβήλης, 1890–1969), ishte një figurë në historinë e letërsisë greke të shekullit të 20, dhe ishte pseudonimi i Stratios Stamatopoulos.

Lidhje te jashtmeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.