Surrey (Kolumbia Britanike)

qytet në Kolumbinë britanike .

Surrey është një qytetDistrikti rajonal i Vankuverit të Madh, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 317.4 km² dhe popullsi 394976 banorë.[1]

Surrey
qytet
Popullsia
 • Gjithsej394.976
Faqja zyrtarewww.surrey.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Surrey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike