Tafilah (arabisht: مدينة الطفيلة) është një qytet në governoratin TafilahJordani.

Tafilah
مدينة الطفيلة
Qytet
Popullsia
 • Gjithsej38.428

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Tafilah – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale