Tholen është një qytet dhe komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 254.41 km² dhe popullsi 25459 banorë[1]. Tholen është kryeqendra e komunës.

Tholen
Flamuri i Tholen
Stema zyrtare e Tholen
Popullsia
 • Gjithsej25.459
Faqja zyrtarewww.tholen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Zelanda