Thomas Bickel

futbollist zviceran

Thomas Bickel (lindur më 6 Tetor 1963) është një ish-futbollist zviceran.

Thomas Bickel
Të dhënat personale
Emri i plotëThomas Bickel
Data e lindjes (1963-10-06) 6 Tetor, 1963 (56 vjeç)
Vendi i lindjesAarberg, Zvicra
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1984-1985Biel-Bienne
1985-1988Zürich
1988-1995Grasshopper Zürich
1995-1997Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
1986–1995Flag of Switzerland.svg Zvicra52(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin zviceran ka luajtur 52 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Zvicra
Vite Ndeshje Gola
1986 5 1
1987 6 0
1988 5 0
1989 1 0
1990 4 1
1991 7 0
1992 5 1
1993 3 0
1994 11 2
1995 5 0
Gjithsej 52 5

Lidhje të jashtmeRedakto