Tjeldsund është një komunëqarkun Nordland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 317 km² dhe popullsi 1448 banorë[1].

Tjeldsund
Fjelldal bovan.JPG
Stema zyrtare e Tjeldsund
Popullsia
 • Gjithsej1.448
Faqja zyrtarewww.tjeldsund.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto