Trøgstad është një komunëqarkun Østfold, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 204 km² dhe popullsi 4953 banorë[1].

Trøgstad
Stema zyrtare e Trøgstad
Popullsia
 • Gjithsej4.953
Faqja zyrtarewww.trogstad.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto