Trøndelag është një rajonNorvegji. Rajoni ka një sipërfaqe 41270 km² dhe popullsi 430411 banorë[1].

Trøndelag
rajon
Popullsia
 • Gjithsej430.411

Referime

Redakto

Projekte të tjera

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto
  • website