Trotuari është një pjesë e sipërfaqes së komunikacionit të një udhë,që është e parashikuar për lëvizjen e këmbësorit.

Trotuari

Përkufizimi ligjor për trotuarin do të ishte:


Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Gehwege – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

ReferimeRedakto