Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ullensaker (kthjellim).


Ullensaker është një komunëqarkun Akershus, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 252 km² dhe popullsi 23784 banorë[1].

Ullensaker
Storgata Jessheim.jpg
Official seal of Ullensaker
Population
 • Total23.784
Websitewww.ullensaker.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto