Vågå është një komunëqarkun Oppland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1330 km² dhe popullsi 3724 banorë[1].

Vågå
Stema zyrtare e Vågå
Popullsia
 • Gjithsej3.724
Faqja zyrtarewww.vaga.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Vågå – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto