Valdir Benedito

futbollist brazilian

Valdir Benedito (lindur më 25 Tetor 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Valdir Benedito
Të dhënat personale
Emri i plotëValdir Benedito
Data e lindjes (1965-10-25) 25 Tetor, 1965 (54 vjeç)
Vendi i lindjesAraraquara, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988Internacional
1989-1991Atlético Paranaense
1992-1994Atlético Mineiro
1995-1997Kashiwa Reysol
1998Cruzeiro
1999-2000Atlético Mineiro
2001Avaí
2002América
2002São Raimundo
2003Internacional
Ekipi kombëtar
1991Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Brazili
Vite Ndeshje Gola
1991 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtmeRedakto